Umów się na zabieg anna niedbalska kielce 787 007 758

Pedicure kojarzony jest przede wszystkim z zabiegiem upiększającym. Pedicure leczniczy to jednak znacznie więcej...

Stopy są obciążone statycznie i dynamicznie, ciężko pracują fizycznie, ponieważ unoszą masę całego ciała. Nadmierne obciążanie nóg i nieodpowiednie obuwie mogą doprowadzić do poważnych zaburzeń w krążeniu , stawach, kościach oraz skórze.

Pedicure leczniczy to przede wszystkim kompleksowa, specjalistyczna, bezbolesna i zbawienna dla kondycji stóp usługa, która widocznie przekłada się na zdrowie i komfort życia klientów. Usługa ta jest poszerzeniem pedicure pielęgnacyjnego o usunięcie odcisków, modzeli lub też założenie klamry na wrastające paznokcie. Pod tym pojęciem kryje się również rekonstrukcja uszkodzonych paznokci, a także pomoc w leczeniu grzybicy. W tym ostatnim przypadku leczenie odbywa się we współpracy z lekarzem i jest kilkuetapowe. Do defektów skóry stóp i paznokci należą m.in. onychodystrophia (podłużny rozsczep paznokcia); zespół rzepkowo paznokciowy; leukonychia (zaburzenie rogowacenia płytki paznokciowej); onychorrhexis (podłużne wyżłobienia na powierzchni paznokcia); onycholisis (częściowe oddzielenie płytki paznokcia); onychogryphosis (szpotowatość paznokci); paznokcie wklęsłe; chromonychia (różnorakie zmiany zabarwieniowe paznokcie, które mogą wskazywać na choroby takie jak grzybica, łuszczyca, czerniak, pleśnie, urazy w postaci krwiaków i wiele innych); łuszczyca; brodawki; grzybice i drożdżyce skóry.

Dlaczego zdrowe stopy są tak ważne?

Zdrowe i zadbane stopy to nie tylko aspekt estetyczny i dobre samopoczucie. Zmęczone i obolałe źle wpływają na stan naszych stawów, kolan i kręgosłupa. O nogi trzeba dbać tak samo jak o każdy inny narząd. W razie problemu należy zdecydować się na pedikiur leczniczy.

Pamiętaj o pielęgnacji domowej!

O stopy trzeba dbać regularnie – stosować odpowiednie, zalecone przez kosmetyczkę preparaty. Warto regularnie zadbać o odpowiednie złuszczanie i nawilżenie stóp.

Promocje