Umów się na zabieg anna niedbalska kielce 787 007 758

Microblading brwi czyli manualna technika tworzenia włosków imitujących naturalne brwi, wywodzi się z Japonii. Polega na precyzyjnym wyrysowaniu poszczególnych włosków w ramach łuku brwiowego w taki sposób by ich rysunek jak najbardziej odzwierciedlał naturalny układ włosków. Ta popularna w ostatnim czasie metoda pigmentacji brwi ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Wbrew pozorom jest to bardzo ciężka i wymagająca technika, która bez odpowiedniego szkolenia, praktyki i wiedzy może przynieść wiele negatywnych skutków (od przebarwień pigmentu do powstania blizn, które utrudnią lub uniemożliwią ponowną pigmentację). Dlatego też kluczowym jest tu wybór doświadczonego linergisty oraz wkluczenie przeciwwskazań do zabiegu. Jeżeli metoda ta okaże się nieodpowiednia dla Ciebie, zawsze możesz wybrać szeroką gamę innych technik mikropigmentacji brwi.

Dlaczego microblading nie jest metodą dla każdej z Was?

  • włoski nie będą dobrze wyglądały u klientek z cerą tłustą - po wygojeniu rozmywają się, zlewają
  • skóra tłusta pigmentuje się nieco trudniej a makijaż nie zawsze dobrze się utrwala (rozszerzone pory skórne, nadmiar sebum) - włoski mogą nie utrwalać się w całości
  • cera bardzo wrażliwa, mocno naczyniowa oraz nadmiernie łuszcząca się również nie zareaguje na ten rodzaj makijażu odpowiednio (metoda ta może okazać się zbyt inwazyjna)
  • nie zaleca się microbladingu u osób dojrzałych z suchą, atroficzną cerą - taka skóra chłonie pigment jak gąbka i po wygojeniu kolor może okazać się za ciemny; cera ta nie jest bezwzględnym przeTreśćciwwskazaniem ale tylko doświadczona linergistka wykona go na odpowiedniej głębokości, bez "rozcinania" skóry
  • metoda ta wygląda naturalnie, jednak dla wielu z Was okaże się zbyt subtelna, nie pomaga fakt, że jest mniej stabilna w skórze i należy ja odświeżać przynajmniej raz w roku.
  • technika najlepiej prezentuje się kiedy klientka/klient posiada własne włoski. Jeśli występuje ich zanik, zaleca się podczas pierwszego zabiegu wykonanie delikatnego podcienia metodą henny/ombre, a podczas kolejnej wizyty wyrysowanie włosków (metoda hybrydowa).

 

Jeżeli masz wątpliwości czy ta metoda jest dla Ciebie lub jaka technika pigmentacji będzie dla Ciebie najlepsza umów się na bezpłatną konsultację.

Zapraszamy!

Zespół Black&White

Promocje