Umów się na zabieg anna niedbalska kielce 787 007 758

Gdy w policzki szczypie mróz i wieje przenikliwy wiatr, nieosłonięta skóra twarzy narażona jest na różnego rodzaju uszkodzenia. Oprócz niekorzystnych warunków atmosferycznych skazana jest również na wysuszające działanie powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach.
Zimą słabną naturalne mechanizmy ochronne, zwłaszcza ochrona lipidowa naskórka dlatego też konieczna jest dodatkowa porcja pielęgnacji. Brak dostatecznej ochrony może doprowadzić do przemrożenia wrażliwych partii skóry. Nawet łagodne przemarznięcia mogą spowodować popękanie naczynek krwionośnych, co ma niekorzystny wpływ nie tylko na wygląd, ale i na prawidłowe funkcjonowanie skóry.

Zima to doskonały czas na złuszczanie skóry, dlatego też polecamy zabieg mikrodermabrazji, który odnawia i regeneruje skórę. Doskonale usuwa również zaskórniki, nierówności skóry i zmniejsza objawy trądziku zaskórnikowo-grudkowego. Spłyca również drobne blizny spowodowane np. przebytym trądzikiem lub ospą. Mikrodermabrazję z powodzeniem stosuje się przy nadmiernym łojotoku oraz wiotkiej skórze skłonnej do zmarszczek.
Mikrodermabrazja to inaczej mechaniczne ścieranie wierzchniej warstwy naskórka, nieco głębsze niż podczas domowego pilingu. Odbywa się to za pomocą drobnych kryształków korundu albo opiłków diamentu. Na skutek działania podciśnienia są one zasysane wraz złuszczonymi komórkami skóry.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny, nie uczula, nie powoduje powikłań i działań niepożądanych, takich jak np. przebarwienia i blizny.
Warto poddać się 6-8 zabiegom w krótkich odstępach czasu, raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie, w zależności od kondycji skóry. Wtedy rezultaty są szybko widoczne.

ODNAWIANIE I ZŁUSZCZANIE
Mikrodermabrazja podobnie jak piling wygładza i rozjaśnia skórę. Dzięki usunięciu warstwy rogowej skóra odzyskuje żywszy, zdrowy koloryt, poprawia się jej mikrokrążenie, a więc dotlenianie i odżywianie. Skóra pozbawiona martwej warstwy komórek wielokrotnie łatwiej i szybciej chłonie wszelkie substancje lecznicze i pielęgnacyjne hamujące np. starzenie się skóry np. kwasy owocowe, koktajle witaminowe. Wskutek podciśnienia następuje pobudzenie metabolizmu i poprawa ukrwienia, a co za tym idzie, lepsze dotlenienie i odżywienie komórek. Zabieg pobudza proces odnowy naskórka oraz zwiększa syntezę kolagenu i elastyny dzięki czemu skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna. Już po pierwszym zabiegu następuje wzrost ilości kolagenu. Najnowsze badania wykazały, że mikrodermabrazja powoduje zwielokrotnioną aktywność enzymów niszczących niepełnowartościowy (uszkodzony) kolagen, a następnie pobudzenie fibroblastów (komórek skóry właściwej) do produkcji kolagenu. W ten sposób dochodzi do przebudowy i naprawy skóry, która staje się znacznie lepiej napięta, gładsza i bardziej promienna i młodsza.

Promocje