28
Paź

Usuwanie tatuażu

Jeśli chcesz skorzystać z zabiegu usuwania tatuażu w Kielcach, doskonałym rozwiązaniem jest wizyta w Studiu Kosmetycznym Black&White. Wykonujemy profesjonalną usługę, wykorzystując w tym celu specjalny laser Q-Switch, który emituje krótkie impulsy docierające w głąb skóry. Powodują one rozbicie cząsteczek pigmentu, a następnie ich powolne wydalanie z organizmu, co stopniowo rozjaśnia tatuaż. Stosowanie tej metody oddziałuje jedynie na barwnik, dzięki czemu gwarantuje bezpieczeństwo i chroni ciało przed uszkodzeniami.

Jak wygląda laserowe usuwanie tatuażu?

Chociaż jeszcze do niedawna usunięcie tatuażu było praktycznie niemożliwe, to dziś medycyna estetyczna ma wiele do zaoferowania w tym zakresie. Wybierając Studio Kosmetyczne Black&White, możesz mieć pewność, że korzystanie z lasera będzie w pełni bezpieczne i profesjonalne. Przed przystąpieniem do pracy zostaje określona liczba zabiegów potrzebnych do osiągnięcia oczekiwanych efektów. Dokonywana jest także prognoza końcowych rezultatów. Po wykluczeniu wszystkich przeciwwskazań można przejść do właściwej części. Zabiegi zazwyczaj są całkowicie bezbolesne. W celu złagodzenia uczucia dyskomfortu stosowany jest w tym miejscu żel chłodzący lub w skrajnych przypadkach miejscowe znieczulenie w kremie.

Usuwanie tatuaży i laserowego makijażu permanentnego to zawsze kwestia indywidualna, dlatego poprzedza ją konsultacja. Sam proces zwykle trwa od 5 do 60 minut w zależności od wielkości, intensywności i koloru pigmentu czy też wieku. Na tej podstawie osoba przeprowadzająca zabieg dobiera długość fal, aby skutecznie zadziałać laserem na skórę. Pozwoli to maksymalnie rozjaśnić tatuaż, a w niektórych przypadkach całkowicie się go pozbyć. Chociaż efekty widać już po pierwszej wizycie, to do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów niezbędna będzie cała seria zabiegów. Jedną z niewątpliwych zalet jest całkowity brak blizn i powikłań.

Efekty i postępowanie po usunięciu tatuażu

Decydując się na laserowe usuwanie tatuażu, można praktycznie całkowicie zlikwidować niechciany projekt. Po przeprowadzeniu zabiegu występuje czasami lekkie zaczerwienienie, opuchlizna i świąd, jednak w ciągu kilku dni tego typu objawy samoistnie znikają. W przypadku kolorowego pigmentu czasami występują niewielkie strupki powierzchniowe, zasinienia lub przebarwienia na skórze. Po wszystkim zakładany jest jałowy opatrunek.

Należy pamiętać, aby przez pierwsze 24 godziny całkowicie powstrzymać się od mycia miejsca zabiegowego i utrzymywać je suche. Z tego względu nie wolno korzystać z basenu, sauny czy uprawiać intensywnych ćwiczeń. Duże znaczenie ma też, aby w cieplejsze dni chronić ten obszar przed działaniem promieniowania słonecznego. Dodatkowo warto korzystać ze specjalnych kremów i maści przyspieszających gojenie. Jeśli planujesz odwiedzić Kielce lub mieszkasz w pobliżu tego miasta, zachęcamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług usuwania tatuażu i makijażu permanentnego!