25
Wrz

Oczyszczanie wodorowe

Oczyszczanie wodorowe zwane także terapią wodorową lub hydropeelingiem wodorowym to to najnowszy zabieg z zakresy światowej kosmetologii.

Ostatnie badania podstawowe i kliniczne wykazały, że wodór jest istotnym fizjologicznym czynnikiem regulacyjnym, wywierającym na komórki i całe organy wpływ antyoksydacyjny, przeciwzapalny i przeciwstarzeniowy.

Oczyszczanie wodorowe polega na dostarczeniu skórze cząsteczek wodoru, które oczyszczają skórę na poziomie komórkowym. Wodór to najmniejszy i najlżejszy występujący  pierwiastek, dzięki czemu ma możliwość przenikania do głębokich struktur skóry. Aktywny wodór dostarczany jest skórze za pomocą nasyconego nim strumienia wody, który dodatkowo eksfoliuje martwe komórki naskórka, pozostawiając ją dogłębnie oczyszczoną.

W nawodorowanej wodzie znajduje się od 200-500 razy więcej wodoru niż w naturalnej wodzie – dzięki temu wolne atomy wodoru mogą „przyczepić się” do wolnych rodników powodujących starzenie i dzięki reakcji chemicznej stworzyć wodę. Tym samym dzięki tej reakcji uzyskujemy działanie przeciwstarzeniowe, detoksykujące i nawilżające.

Zabieg oczyszczania wodorowego połączony jest także z technologią mezoterapii elektroporacyjnej i ultradźwiękami, które pomagają substancjom aktywnym wniknąć w głąb skóry.

Oczyszczanie wodorowe zalecane jest dla osób w każdym wieku, zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Jest także bardzo dobrze tolerowany przez skóry wrażliwe. Zabieg może być wykonywany w serii – 5-8 zabiegów co 7-10 dni, jak i pojedynczo – jako zabieg bankietowy.

Główne efekty zabiegu

  • Nawilżenie i wygładzenie skóry
  • Likwidacja szkodliwych wolnych rodników
  • Poprawa napięcia skóry
  • Świeży, ujednolicony koloryt skóry
  • głębokie rozświetlenie
  • Oczyszczenie skóry