25
Wrz

OCZYSZCZANIE MANUALNE

OCZYSZCZANIE MANUALNE
Oczyszczanie manualne to podstawowy zabieg kosmetyczny poprawiający kondycję skóry.

Zabieg polega na manualnym oczyszczaniu skóry ze zmian w postaci zaskórników (otwartych i zamkniętych) prosaków, grudek, odblokowaniu porów skórnych z nadmiaru łoju i odświeżeniu skóry.
Zabieg ten może być wykonywany nie tylko w obszarze twarzy, ale także na innych partiach skóry – dekolcie, ramionach oraz plecach.
Ekstrakcja zamkniętych i otwartych zaskórników sprawia, że cera wygląda świeżo, a często dzięki temu młodziej. Oczyszczone pory nie są „rozpychane” przez gromadzące się w nich zanieczyszczenia, więc nie ulegają dalszemu rozszerzaniu.

Podstawowym objawem, który mówi nam, że nasza cera potrzebuje oczyszczenia jest pojawienie się zaskórników. Zmiany te dość łatwo ulegają nadkażeniu przez bakterie, powodując powstawanie wykwitów. Wszystko to sprawia, że zmniejsza się chłonność skóry – cera pozbawiona zanieczyszczeń łatwiej absorbuje wilgoć, witamy i składniki odżywcze.
Dzięki zabiegowi oczyszczania nadprodukcja sebum zostaje ustabilizowana, pory skórne zwężone, a twarz wygląda zdecydowanie zdrowiej i bardziej promiennie.
Pamiętajmy, że zabieg oczyszczania obejmuje nie tylko usunięcie niepożądanych zmian skórnych, ale to także pielęgnacja skóry odpowiednio dobranymi kosmetykami do indywidualnych cech Twojej cery.