25
Wrz

Mezopen

Mezopen – w trosce o piękną skórę – alternatywa dla mezoterapii

Mezopen to rewolucyjne urządzenie służące do frakcyjnego mironakłuwania skóry, które stanowi alternatywę dla klasycznej mezoterapii, a nawet lasera frakcyjnego.
Mezopen dzięki systemowi pulsujących igieł ułatwia dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej. W konsekwencji dochodzi do stymulacji fibroblastów, a następnie do pobudzenia produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność naprawy skóry.
Efektem zabiegu przy użyciu Mezopen jest spłycenie zmarszczek, poprawa gęstości skóry oraz jej odżywienia i przywrócenia młodego wyglądu. Ponadto zabieg zmniejsza widoczności porów, redukuje widoczność rozstępów czy blizn potrądzikowych i blizn oparzeniowych. Urządzenie stosowane jest także w leczeniu łysienia.
Zabieg wykonywany jest przy użyciu sterylnej, jednorazowej głowicy wyposażonej w cienkie, tytanowe igły, jednocześnie podczas zabiegu wprowadzane są preparaty o właściwościach nawilżających, odżywczych, napinających.
Miejsce poddawane terapii znieczulane jest maścią, aby zminimalizować dyskomfort podczas zabiegu.
Najlepsze efekty daje seria zabiegów, chociaż korzystne zmiany widoczne są już u wielu osób po pierwszym zabiegu. Rezultaty zabiegu utrzymują się średnio 6-12 miesięcy i zależą od indywidualnych cech organizmu, warunków anatomicznych oraz trybu życia pacjenta.
Schemat terapii dobierany jest u każdego pacjenta indywidualnie, w zależności od wskazań i stanu skóry. Najczęściej terapia obejmuje od 3 do 6 zabiegów, przeprowadzanych w odstępach od dwóch do trzech tygodni.