08
Sie

JESIEŃ – CZAS DLA TWOJEJ SKÓRY

Jesień to szczególny czas w roku, gdy skóra musi zregenerować się po długotrwałym działaniu promieni słonecznych, bardzo często jest odwodniona i wiotka, dlatego potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Warto podkreślić, jesień to korzystny czas na wykonanie zabiegów, ponieważ pogoda jest w miarę stabilna – nie ma silnego słońca ani mrozu, a wilgotność powietrza jest odpowiednia.

Jest to także idealny moment na profesjonalne zabiegi dla cery tłustej i trądzikowej, skóry z przebarwieniami czy cery naczyniowej.

Dlatego warto intensywne zabiegi kosmetyczne zaplanować właśnie na tą porę roku. Które z nich najlepiej wykonać jesienią?

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja jest zabiegiem kontrolowanego złuszczania naskórka. Efekt złuszczania uzyskujemy przez uderzanie o powierzchnię skóry wyrzucanego pod ciśnieniem z głowicy aparatu strumienia kryształku tlenku glinu (korundu).

W zależności od potrzeby może być albo delikatna, albo głęboka, jeśli jej celem ma być głęboka odnowa skóry lub walka z przebarwieniami. Zabieg mikrodermabrazji czyni skórę gładszą jaśniejszą i świeższą. Spłyca drobne zmarszczki, poprawia elastyczność, zwęża rozszerzone pory, zmniejsza zaburzenia pigmentacyjne, pomaga naprawić uszkodzenia słoneczne a także redukuje rozstępy, zmniejsza blizny i bliznowce. Zalecana jest do każdego rodzaju skóry, niezależnie od wieku i stopnia uszkodzenia.

Peelingi chemiczne kwasami

Głównym powodem, dla którego peelingi kwasami wykonuje się jesienią, jest, podobnie jak w przypadku mikodermabrazji, mniejsze promieniowanie słoneczne o tej porze roku. Dzięki temu skóra po złuszczeniu naskórka będzie mniej narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.
Eksfoliacja (złuszczanie) kwasami to idealne rozwiązanie wielu problemów skóry twarzy i ciała. Skoncentrowana siła wysokich stężeń unikalnego składu oraz niskiego pH czyni zarówno kwasy medyczne jak i kwasy kosmetyczne doskonałym narzędziem profesjonalnej pielęgnacji. Zapewniają odnowę i regenerację skóry dojrzałej, rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu cery poszarzałej lub z przebarwieniami, oraz normalizację , a także zmniejszenie niedoskonałości i blizn na skórze tłustej lub z rozstępami. Dostosowane dla każdego typu skóry, w różnym wieku. Szybkie i trwałe rezultaty są alternatywą dla bolesnych i inwazyjnych zabiegów.

Peeling ziołowy Jadwiga

Polski Peeling Ziołowy wg metody i patentu mgr Jadwigi Użyczyn jest zabiegiem głębokiego złuszczania opartym na składnikach roślinnych pochodzenia polskiego.

Zabieg ten powoduje odmłodzenie i ujędrnienie skóry na skutek wzmożenia produkcji kolagenu i elastyny. Ponadto niweluje blizny potrądzikowe, spłyca zmarszczki, redukuje przebarwienia i rozstępy oraz reguluje czynność gruczołów łojowych.

Jest to zabieg bezpieczny, nie powoduje uczuleń ani bliznowacenia. Może być wykorzystywany na skórę twarzy i ciała.

Zabieg składa się z dwóch faz. Podczas pierwszej wizyty następuję złuszczanie naskórka, a po około 3-4 dniach, podczas drugiej wizyty – usuwa się resztki naskórka.

ZABIEG I CO DALEJ?

Każdy zabieg mający na celu poprawę stanu skóry musi być wsparty odpowiednią pielęgnacją domową. Skóra tłusta i trądzikowa, wymaga złożonej pielęgnacji. Z jednej strony należy zadbać o regulację pracy gruczołów łojowych (odpowiednie zmywacze, maski, kremy), z drugiej zaś pamiętać o odpowiednim nawilżeniu i ochronie przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Podobnie jest w przypadku cery mieszanej, suchej czy wrażliwej. Jesień jest to także okres kiedy należy przygotować skórę na spadek temperatur, a co za tym idzie dobrać odpowiedni krem o bogatej konsystencji oraz działaniu ochronnym